Mam to na końcu języka!

W ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego, w minionym tygodniu, Gminną Bibliotekę Publiczną w Chełmie Śląskim odwiedziły klasy: czwarta, piąta i szósta, ze Szkoły Podstawowej  nr 1. Uczniowie zostali zaproszeni na zajęcia biblioteczne zatytułowane: „Mam to na końcu języka!”.

Na początku warsztatów bibliotekarze zapoznali dzieci z różnymi rodzajami słowników oraz encyklopedii, a następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy i samodzielnie rozwiązywali zadania oparte na szeroko rozumianej wiedzy o języku polskim. Nie można było jednak mówić o nudzie, skoro do rozwiązania były rebusy, wykreślanki, krzyżówki, a także zadania na spostrzegawczość. Na pamiątkę wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali kolorowe zakładki i magnesy.