Darmowy dostęp do ebooków w serwisie Legimi!

Od 2 sierpnia 2021 roku nasza Biblioteka umożliwia swoim Czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w serwisie Legimi, oferującym przede wszystkim bogaty wybór beletrystyki (kilkadziesiąt tysięcy tytułów). Oferta uzupełniana jest na bieżąco nowościami wydawniczymi. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez aplikację mobilną, w tym na wybranych czytnikach (nie jest dostępna na Kindle).

Dostęp uzyskano w ramach zadania „Książki online dla każdego”. Zadanie finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.

Aby otrzymać dostęp do Legimi należy wykonać następujące kroki:

– pobrać kod w naszej Bibliotece lub mailowo, pisząc na adres gbpchelmsl@wp.pl – należy podać swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej (trzeba być jej zarejestrowanym czytelnikiem),

– wejść na stronę www.legimi.pl/bs_katowice/

– wprowadzić otrzymany kod,

– założyć konto lub zalogować się na swoje konto, jeśli już je posiadamy,

– czytać bez ograniczeń przez 30 dni od momentu aktywacji kodu!

Po wygaśnięciu dostępu można pobrać w naszej Bibliotece następny miesięczny kod. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów. Kto pierwszy ten lepszy!

Czytelnicy, którzy chcą korzystać z Legimi na komputerze muszą skorzystać z aplikacji:

– tam też niezbędne informacje techniczne.

WAŻNE – Nasza Biblioteka nie wykupiła dostępu do audiobooków. Są one widoczne w katalogu, ale nie da się ich wgrać i słuchać.