Darmowy dostęp do ebooków w serwisie Ebookpoint BIBLIO!

Od 2 sierpnia 2021 roku nasza Biblioteka umożliwia swoim Czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w serwisie Ebookpoint BIBLIO, zawierającym bogaty wybór literatury pięknej, a także wydawnictwa grupy wydawniczej Helion, w tym cenione i popularne tytuły z dziedziny informatyki i dziedzin pokrewnych. Udostępniane są ebooki, audiobooki oraz e-kursy. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową.

Dostęp uzyskano w ramach zadania „Książki online dla każdego”. Zadanie finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.

Aby otrzymać dostęp do Ebookpoint BIBLIO należy wykonać następujące kroki:

– pobrać kod w naszej Bibliotece lub mailowo, pisząc na adres gbpchelmsl@wp.pl  – podać swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej (trzeba być jej zarejestrowanym czytelnikiem),

– wejść na https://biblio.ebookpoint.pl/

– zarejestrować się lub zalogować, jeśli posiadamy już konto,

– wprowadzić otrzymany kod,

– korzystać z tysięcy ebooków, audiobooków oraz kursów online!

Po wygaśnięciu dostępu można pobrać w naszej Bibliotece następny miesięczny kod. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów. Kto pierwszy ten lepszy!