Narodowe Czytanie 2020

Chełmska Biblioteka czynnie włączyła się w obchody tegorocznej edycji Narodowego Czytania i w piątek 4. września na naszych Czytelników czekały atrakcje związane z tym świętem książki i czytelnictwa. W tym roku lekturą wybraną przez Parę Prezydencką była Balladyna Juliusza Słowackiego. Każdy Czytelnik, który odwiedził Bibliotekę z własnym egzemplarzem słynnej romantycznej tragedii otrzymał na niej pieczątkę upamiętniającą tegoroczną edycję, a przesłaną przez kancelarię Prezydenta RP. Ponadto do każdej zarezerwowanej książki dodaliśmy krótki cytat z utworu polskiego wieszcza wraz z pamiątkową pieczątką. Na plakatach, umieszczonych w oknach Biblioteki, przypomnieliśmy najsłynniejsze cytaty z dzieła Słowackiego. Ze względu na stan epidemii, uroczyste czytanie Balladyny przeniesiono do rzeczywistości wirtualnej.