Wystawy w Bibliotece

W Bibliotece zaprezentowano wystawę obrazów Hanny Maciejewskiej – artystki i poetki z Chełmu Śląskiego oraz Książka mozaiką życia będącą efektem warsztatów  projektowania okładek książek inspirowanych literaturą, organizowanych w Bibliotece Publicznej MOKSiR w Chełmku.

Hanna Maciejewska
Wystawa Książka mozaiką życia

Hanna Maciejewska – mieszkanka Chełmu Śląskiego, były pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach, emerytka, amatorka malarstwa i ceramiki. Maluje akwarele, obrazy na płótnie akrylem i szpachlą malarską. Uczestniczy w zajęciach ceramicznych w Pracowni Ekspresja Barbary Kuli w Chełmie Śląskim. Chętnie angażuje się w imprezy dla dzieci, jest autorką rymowanki dla najmłodszych o różnej tematyce. Szczególnie bliski jest Jej los zwierząt. Sama opiekuje się swoimi psami i kotami. Uwielbia przyrodę, a zwłaszcza drzewa.